اهداف:

باوجود تلاش‌های بسیاری که در طول سال ­های اخیر برای کاهش بوروکراسی میان دستگاه­ های اجرایی صورت گرفته همچنان اخذ مجوزهای تأسیس و بهره­ برداری نیازمند طی نمودن مراحل پیچیده، پرهزینه و زمان‌بر است. علاوه بر این بسیاری از طرح ­های سرمایه­ گذاری در کش‌وقوس تأمین منابع مالی و تسهیلات بانکی دچار مشکلات عدیده­ای می ­باشند و حتی می­توان پا را فراتر گذاشت و عنوان نمود که تأمین داده­ ها و منابع تولید و همچنین تکنولوژی و تجهیزات آن گاهی برای سرمایه ­گذاران و کارآفرینان مسئله‌ساز بوده است. درنتیجه ما بر آنیم تا با نگاهی کلینیکال و با بهره‎گیری از علوم روز درزمینهٔ‎های مدیریت و سازمان، بازاریابی و بازرگانی، اقتصاد و سرمایه‎گذاری، روانشناسی صنعتی و سازمانی، فناوری اطلاعات (IT) و … مشتریانمان را که شامل سرمایه­ گذاران، کارآفرینان، سازمان‎ها و بنگاه‎های اقتصادی هستند، را یاری نماییم.

چشم‌انداز:

ما در کلینیک سرمایه­ گذاری هرمز بر آنیم از طریق ارائه خدمات آموزشی، مشاوره و پژوهش و ارائه راهکارهای عملی جهت بهبود سازمانی در حوزه‌های مدیریت، بازاریابی، اقتصاد، سرمایه‌گذاری و فن‌آوری اطلاعات به توانمندترین نهاد مشاوره­ای درزمینهٔ سرمایه­ گذاری جزیره هرمز تبدیل شویم. در این راستا استفاده از رویکردهای تشخیص و تقویت نگاه‌های استراتژیک و راهبردی در کسب‌وکارها و سازمان‌ها از طریق کلینیک می ­بایست افق آینده توسعه پایدار جزیره هرمز را تضمین نماید و فراتر از آن از هرگونه شکست سرمایه­ گذاری در جزیره هرمز پیشگیری نماید.

مأموریت:

کلینیک سرمایه­ گذاری هرمز با بهره‎مندی از امتیازاتی از قبیل دانش و مهارت اعضای هیئت‌علمی و کارکنان و استفاده از فناوری‌های مؤثر و کارآمد به ارائه خدمات نوین آموزشی، پژوهشی، مشاوره برای افزایش عملکرد دستگاه‌های سیاست‌گذاری، اجرایی، بنگاه‌های اقتصادی و اجتماعی، بخش عمومی، خصوصی و تعاونی، اتحادیه‌ها و تشکل‌های صنفی و کارآفرینان و تسهیل حداکثری اجرای طرح­ های سرمایه­ گذاری در راستای اجرایی شدن طرح توسعه پایداری جزیره هرمز و دستیابی به چشم­اندازهای افق آن طرح می‎پردازد.